تبلیغات
صمصام علوی - حجر عدی
دستپاشیده های یک قلم خراشیده در کربلا..

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

حدیث


یاعلیمددنا
اوقات شرعی
کد نمایش آی پی کد نمایش آی پی

كدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ

جمعه 11 اسفند 1391-08:18 بعد از ظهربا حزن رباب و ناله ء نی میرقص..

من پیش.. به نیزه ام.. تو در پی میرقص..

آقای کریمان جهان.. خوندل باش..!

با حجر عدی چو حاتم طی میرقص!!

یاحسنبنعلیمدد..عکس تایید نشده و منسوب به جنازه حجر بن عدی


اضافی نوشت در اردیبهشت92:

علیرغم همه آنچه اینروز ها در مورد شیعگی و دلاوری حجر بن عدی گفته میشود.. در میان این اقوال حلقه مفقوده ای نیز وجود دارد و او آنکه:

هرچند حجر از یاران خاص امیرالمومنین بود اما از جمله کسانی از اصحاب امام مجتباست که پس از پذیرفتن صلح معاویه به حضرت خطاب کردند: "یا مذل المومنین!".. امام حسن از آنها دل شکسته میشود و میفرماید..: من مذل المومنین نیستم.. من "معز المومنینم"..

به عبارت دیگر در صورت صحت آنچه در تاریخ آمده است مبنی بر جسارت حجر به امام مجتبا و غریب گذاشتن ایشان.. میتوان گفت که حجر هم از رفوزگان امتحان ولایت بوده است و در زمانی قافیه را باخته است..

دیگر اینکه : سلامت جنازه حتا برای دشمنان اهل بیت اتفاق میافتد.. همانگونه که طبق روایات صحیحه..  در آخر الزمان حضرت صاحب جنازه شوم اولی و دومی را در حالیکه تازه است از قبر بیرون آورده و بر درختی به دار میکشد.. در آن هنگام آن درخت خشکیده جوانه زده و سبز میشود.. معروف است که عده ای با دیدن جوانه زدن آن درخت از امام زمان برمیگردند و میگویند اینان بر حق بوده اند که جنازه شان سالم است!!  حضرت نیز جنازه نحس آنها را به آتش کشیده و خاکستر آن دو ملعون را به باد میدهد و...

البته باید دانست که قضاوت در مورد این شبهات و مسائل در دوره آخرالزمانی ما بسیار سخت است.. باید منتظر حوادث واقعه آینده بود.. انشاالله که قافیه باز این جریان ها نباشیم..


*عکس فوق عکس تایید نشده و منسوب به جنازه حجر بن عدی میباشد..
رقصیده () 

تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 09:31 قبل از ظهر


شنبه 21 اردیبهشت 1392 12:10 قبل از ظهر
سلام
فکرنمیکنید در مورد حجربن عدی کم لطفی میکنید؟
درسته ک حجر بن عدی این جمله را درمقابل حجت خداوند بکار برده و در تاریخ هم نقل شده،اما اینکه در امتحان ولایت رد شده و مورد تایید اهل بیت علیهم السلام نیست،در تاریخ نقل شده یا برداشت خود شماست؟
پاسخ صمصام علوی :
سلام و رحمت..
من حرفمو زدم..
تفسیرش با اهلش..
تسنیم
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1392 02:52 بعد از ظهر
این تصویر "حجر بن عدی (ره)" نیست، "محروس الشربجی" سوری است + سند ویدئو
via آخرین اخبار شفقنا by shafaqna14 on 12/31/69
این-تصویر-حجر-بن-عدی-ره-نیست،-محروس-الشربجی-سوری-است-+-سند-ویدئو
شفقنا – به نظر می رسد بسیاری از رسانه ها تصویر محروس الشربجی شهروند سوری را به جای پیکر مطهر صحابی حجر بن عدی (ره) منتشر کرده اند .
در پی هتک حرمت مرقد مطهر حجر بن عدی (ره) در سوریه و انتشار خبر نبش مرقد شریف ایشان، تصاویری در اینترنت منتشر شد که مدعی انتساب آن تصاویر به پیکر مطهر این صحابی بزرگ بود.
بررسی های شفقنا نشان داد که این تصویر باید متعلق به یک شهروند سوری به نام محروس الشربجی باشد که در درگیری های اخیر در شهر حزه سوریه کشته شده است معلوم نیست با چه هدفی به صحابی حجر بن عدی (ره) نسبت داده شده است.
در این ویدئو که روز یکم می (12 اردیبهشت) بر روی یوتیوب منتشر شده است پیکر فردی را نشان می دهد که گوینده او را محروس الشربجی یکی از قربانیان درگیری های سوریه معرفی می کند.
انتشار تصاویر منسوب به "حجر بن عدی (ره)" در پی آن صورت گرفت که گفته شده بود وهابی هایی که مرقد را نبش کرده اند پیکر "حجر بن عدی (ره)" را سالم بیرون آورده و به مکان دیگری انتقال داده اند. در هر صورت همه ابعاد آنچه در زمان تخریب مرقد گذشته است هنوز دقیقا آشکار نیست و به همین دلیل شایعات فراوانی در گرفته است که به مرور زمان واقعیات از شایعات تفکیک خواهد شد. همان زمان این گمانه زنی نیز پیش آمد که چه بسا نبش کنندگان مرقد تا حد لحد پیش نرفته و اساسا شایعه انتقال پیکر را مطرح کرده اند تا در آینده دیگر کسی دلیلی برای زیارت آن مکان نداشته باشد و بگویند زیارت مکانی که پیکری در آن وجود ندارد توجیهی ندارد.
در هر صورت هر آن چه گذشته؛ چه پیکر بیرون آورده شده و چه نبش مرقد تا آن حد پیش نرفته است چیزی از قبح و انحراف عمیق فکری و فساد عملی وهابی های تکفیری متحجر کاسته نمی شود. عملی که پیشتر در هتک و تخریب قبور اهل بیت علیهم السلام و بزرگان صدر اسلام در بقیع به اوج خود رسیده است و بار دیگر با هتک مرقد شخصیت بزرگ صدر اسلام خشم مسلمانان را نسبت به این انحراف بزرگ برانگیخته است..
WWW.SHAFAQNA.COM
Tagged under: حجر بن عدی (ره), محروس الشربجی, سوریه
پاسخ صمصام علوی :
سلام ور حمت..
سپاس فراوان..
بر هر انکه ساحت شیعه را لکه دار میکند لعنت..
وافی
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1392 12:16 بعد از ظهر
من سرچ نزدم؛
اما سر این قضیه هتک حرمت، با کلی از علماء مصاحبه گرفتیم و حرف زدیم؛ هیچ کدوم حرفی اشاره‌ای چیزی نکردن و بعد از خوندن این پست من از یکی دوتاشون (محدود البته) پرسیدم قضیه رو رد کردن!

میگم حالا فکر نمی‌کنین بازگوئی این قضیه با فرض صحت؛ صحیح نباشه توی این ایامی که باید به جسارتی که شده فکر کنیم و بی‌احترامی که در حق ارزش‌های اسلامی شده بیشتر بهش توجه بشه؟ فکر نمی‌کنین جاش نبود که مثلا این مطلب این موقع عنوان بشه؟
پاسخ صمصام علوی :
هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد..
ما لری پیش میریم..
همینه که هست..!
شازده کوچولو
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 11:37 بعد از ظهر

هنگامى که نوبت قتل حجر رسید از دژخیم خود اجازه خواست دو رکعت نماز بخواند؛ او موافقت کرد. حجر به نماز ایستاد و نماز را طول داد. پرسیدند: «آیا از ترس مرگ، نماز را طول دادى؟» گفت: «به خدا سوگند در عمرم هرگاه وضو ساخته‌ام دو رکعت نماز هم خوانده‌ام و هرگز نمازى به این کوتاهى نخوانده‌ام و براى اینکه خیال نکنید من از مرگ مى‌ترسم نمازم را این‌قدر کوتاه خواندم.» و بعد گفت: «پس از مرگ من، زنجیر از دست و پایم باز نکنید و خون پیکرم را نشویید زیرا مى‌خواهم روز رستاخیز با همین وضع با معاویه روبرو شوم.»
خبر شهادت حجر و همرزمانش، بازتاب وسیعی در جامعه داشت که شدیدترین اعتراض به این اقدام را امام حسین(علیه السلام) علیه معاویه انجام داد. در این بین، عایشه نیز که از عظمت مقام حجر نزد پیامبر خداآگاه بود معترض بود و شخصى را نزد معاویه فرستاده بود تا مانع کشتن حجر شود اما کار از کار گذشته بود. عایشه به معاویه گفت: از پیامبر شنیدم که فرمود: «پس از من، هفت نفر کشته مى شوند که خدا و اهل آسمان از قتل آنان، خشمگین خواهند شد.»
گویند معاویه، هنگام مرگ، دچار کابوس ترسناکى شده بود و در حالى که به‌شدت دچار تشنج و درد بود تکرار مى‌کرد: «اى حجر! مؤاخذه و گرفتارى من به خاطر تو طولانى خواهد بود.»
http://www.teribon.ir/archives/207012/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%87%D8%AA%D8%A7%D9%83%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AD%D8%AC%D8%B1-%D8%A8%D9%86-%D8%B9%D8%AF%DB%8C.html
پاسخ صمصام علوی :
دمتداغ..
جگرت را..
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
گرچه حرف ما چیز دیگریست..
سجاد شاکریــ
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 01:05 قبل از ظهر
و ما همچنان منتظریم
پاسخ صمصام علوی :
یاعلیمددی..
شاید یک عاشق
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 07:56 بعد از ظهر
یا صاحب الزمان ..

...
پاسخ صمصام علوی :
یاعلیمدد..
وافی
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 12:00 بعد از ظهر
سلام

برای این اضافی نوشت‌
سند دارید؟
پاسخ صمصام علوی :
سلام و رحمت..
بله.. بنده نیز پیشترها شنیده بودم این روایات را.. دیشب سرچ کردم و منابع متعددی از کتب قدیم آنرا تایید کرده بودند..
شما که واردین ماشالا.. یدست بجنبونین همه اسنادش قابل سرچه..
امروزه بنظرم کمی بیش از کمی مسخره میاد که آدم نتونه سند مطلبی رو اثبات یا رد کنه..
راستی چ عجب ازین ورا..
همیشه منتظر
دوشنبه 14 اسفند 1391 10:27 بعد از ظهر
بسم الله الرحمن الرحیم
محفل شعر و موسیقی فصل دل تکانی 14-15-16 اسفند ساعت 18 با حضور شاعران برتر کشور و پیشکسوتانی چون دکتر فاطمه راکعی- علیرضا قزوه - ناصر فیض - سعید بیابانکی- محمد علی بهمنی- حمید رضا برقعی- خلیل جوادی- افشین یداللهی و... در فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی نرسیده به پل سید خندان ابتدای خیابان شهید قندی در حال برگزاریست
پاسخ صمصام علوی :

سلام و رحمت..
ممنون از حضورتان..
یاعلیمدد..
شاید یک عاشق
یکشنبه 13 اسفند 1391 08:01 بعد از ظهر
حزن رباب ..

یا علی مدد ..
پاسخ صمصام علوی :
یاعلیمدد..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.